Wątroba powiększona w zakresie płata prawego w wyniku USG

co oznacza opis badania USG WATROBA POWIEKSZONA W ZAKRESIE PLATA PRAWEGO W CALOSCI O NIECO WZMOZONYM ECHU JAK W STLUSZCZENIU

Witam. Wzmożona echogeniczność wątroby pojawia się w wyniku stłuszczenia jej miąższu co najczęściej ma miejsce u osób otyłych, z nieprawidłowym profilem lipidowym, z niedoczynnością tarczycy oraz nadużywających alkoholu.