Wątroba w linii środkowo-obojczykowej do 135mm o obniżonej densyjności

Wątroba w linii środkowo-obojczykowej do 135mm,o obniżonej densyjności-jak w przypadku rozlanego uszkodzenia miąższu,dyskretnie zaznaczone drogi żółc.wewnątrzwątrobowe w zakr.lewego płata. Poszerzona ż.wrotna do ok 17mm,ż.śledzionowa do ok 14mm,ż.krezkowa do 12,5mm-cechy nadciśnienia wrotnego. Śledziona powiększona o wym.dwubiegunowym do ok 145mm.W sąsiedztwie jej wnęki zaznaczone naczynia krążenia obocznego. Trzustka bez ewid.zmian,głowa o wym.do 27mm,trzon do ok 16mm, ogon-szer.max do ok 32mm.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie wątroby. Wskazana jest wizyta u lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.