Ważę 59 kg. Czy mam nadwagę? Jak schudnąć?

Jestem kobietą. Ważę 59 kg. Prowadzę średnio aktywny tryb życia, mam 3 razu w tygodniu wf i chodzę na taniec (1,5 godz. tygodniowo). Nigdy się nie odchudzałam. W mojej rodzinie większość osób ma wagę średnią. Nie są grubi ani szczupli. Nie byłam u lekarza w sprawie mojej wagi. Jadam płatki na śniadanie w tygodniu, a w weekend twarożek z chlebem lub jajka. W szkole często jem drugie śniadanie (mała kanapka, pączek, lub jakiś owoc). W weekend tak samo jak i w dzień powszedni, zwykle jednodaniowy obiad (zupa lub drugie danie). Następnie jakiś podwieczorek - słodkości i kolacja (kanapki lub grzanki, lub sałatki), w weekend i w tygodniu tak samo. Piję głównie wodę. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

musisz podać wzrost, aby można było stwierdzić, czy rzeczywiście masz nadwagę. Niezależnie od tego, wiedz, że w Twoim wieku odchudzanie nie jest wskazane, a do prawidłowej masy ciała należy dążyć poprzez zwiększenie aktywności fizycznej i racjonalne odżywianie. Powinnaś jadać regularne posiłki, najlepiej 4-5 razy dziennie, ale unikać słodyczy i innych wyskokalorycznych przekąsek między posiłkami.

Zapoznaj się z piramidą, która stanowi wzorzec żywienia:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam