Ważę 62 kg przy wzroście 158 cm. Jak szybko schudnąć 15-20 kg?

Jak mam schudnąć 15-20 kg, w jak najkrótszym czasie (najwyżej 2 miesiące)? Ważę 62 kg przy wzroście 158 cm;/ Muszę schudnąć, bo się załamię... już nie wiem, co mam robić?;( Proszę o jakąś dietę, przynajmniej na dwa dni... można dodać też jakieś ćwiczenia (szczególnie na uda i pośladki), ale też mogą być na brzuch... Pomocy! Pozdrawiam :* :)

ponad rok temu

Witam serdecznie,

w Twoim wieku restrykcyjne odchudzanie nie jest wskazane, a utrata 20 kg w ciągu 2 miesięcy byłaby bardzo wyczerpująca i niebezpieczna dla Twojego organizmu, który teraz się rozwija i potrzebuje większej dawki składników odżywczych.

Powinnaś postawić na zdrowe odżywianie i zwiększoną aktywność fizyczną, która w połączeniu z dietą pozwala efektywnie spalać nadmiar tkanki tłuszczowej. Korzystna będzie utrata już kilku kilogramów. Jeśli nie chcesz, aby ucierpiało na tym Twoje zdrowie, porzuć myśl o utracie 20 kg i postaw na racjonalne żywienie, które przyniesie Ci wiele więcej korzyści. Unikaj słodyczy i innych bomb kalorycznych. Postaw na warzywa, owoce, chudy nabiał i mięso oraz produkty zbożowe z pełnego ziarna, czyli dietę według piramidy żywienia.

Przykładowe jadłospisy znajdziesz tutaj:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Powinnaś poświęcić przynajmniej godzinę dziennie na aktywność fizyczną, np.: jazdę na rowerze, pływanie, bieganie, gry zespołowe, spacery, intensywne sprzątanie, itp. i starać się jak najwięcej być w ruchu. Ćwiczenia na określone partie ciała znajdziesz na: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia.

Pozdrawiam