Ważę 65 kg i nie mogę schudnąć

Witam, Mam 21 lat, 169 cm wzrostu i 65 kg wagi. Chiałabym schudnąć około 7 kg. Wiem, że to niewiele, ale jednak jest to dla mnie trudne. Przez długi czas stosowałam dietę dr Dukana (tzw. dietę białkową). Jednak nigdy nie potrafiłam w niej wytrwać. 5 dni ją stosowałam, by później tydzień sobie wynagradzać, to czego nie zjadłam ;) Trudno mi zrezygnować ze słodyczy i z tradycyjnych pierogów, kotletów, naleśników. Chciałabym wiedzieć, jak szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy.
21 LAT ponad rok temu

Witam,

Pani masa ciała nie wskazuje na nadwagę, dlatego utrata zbędnych kilogramów może być nieco trudniejsza niż u osób z nadwagą lub otyłością. Nie oznacza to jednak, że jest niemożliwa. Dieta odchudzająca polega na ograniczeniu podaży kalorii, ale nie na stosowaniu diet restrykcyjnych i jednoskładnikowych. Odradzam więc popularne kuracje odchudzające typu dieta białkowa.
W Pani przypadku najlepiej jeść prawie wszystko, ale w mniejszych ilościach. Nie musi Pani rezygnować z jedzenia swoich ulubionych potraw, ale niech je Pani spożywa rzadziej i w mniejszych ilościach. Słodycze może Pani jeść raz w tygodniu, tak aby nie tracić motywacji, a jednocześnie nie szkodzić swojej sylwetce. Mimo to proszę całkowicie zrezygnować z produktów typu fast-food czy gazowanych i słodzonych napoji, które są kopalnią cukru i tłuszczu, niepotrzebnie dostarczanego w nadmiarze do naszego organizmu. Zamiast tego lepiej zjeść ulubione pierogi z surówką. Powinna Pani również poszukać tzw. odchudzonych przepisów na swoje ulubione potrawy, dzięki czemu będzie Pani jadła zdrowiej i smaczniej.

Mimo to najważniejsze jest połączenie zdrowego jadłospisu z aktywnością fizyczną (zwłaszcza przy małych grzeszkach). Jest to bardzo ważne nie tylko, aby stracić zbędne kilogramy i uzyskać pożądana masę ciała, ale żeby zachować zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną.

Proszę zajrzeć na stronę poświeconą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl oraz przeczytać artykuł dotyczący zdrowych nawyków żywieniowych i postarać się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.