Ważę 93 kg i chcę schudnąć 13 kg w 6 miesięcy. Czy jest to możliwe?

Witam:) mam 17 lat i ważę 93 kg. Stopień aktywności jest taki, hmm, codziennie chodzę do szkoły, ogólnie 6 km (do szkoły 2 km i z powrotem, to już 4 km, i jeszcze 2 gdzieś się po szkole pochodzi). Po powrocie do domu coś zjem i idę się uczyć. W piątki mam taniec hip hop (1 godzina) z tego wynika, że poziom aktywności jest niski. Nigdy nie próbowałem się odchudzać, ale teraz jest motywacja do tego. W rodzinie nie występuje nadwaga ani otyłość. Nie byłem u lekarza, jestem ogólnie zdrowy:) Staram się jeść jakieś warzywa oraz owoce, makarony, ser biały i chudy, do tego jakieś warzywo oraz trochę śmietany z serem Proszę o pomoc

Witam,

chciałam Cię prosić o podanie informacji odnośnie do Twojego wzrostu. Jest to niezbędne do ustalenia, czy Twoja masa ciała mieści się w normie (bo poza dużą masą ciała jesteś także wysoki), masz nadwagę/jesteś otyły.

Zajrzyj na: http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia Warto także udać się do lekarza - czasem się zdarza, że tycie spowodowane jest jakimiś zaburzeniami w funkcjonowaniu organizmu. Uzupełnij informację, której brakuje.

Pozdrawiam