Ważę za mało - jak mogę przytyć?

Witam! Mój problem to waga mojego ciała, tzn. wzrost 185 cm, waga 65 kg, i chciałbym przytyć co najmniej z 10-15 kg. Mam szybką przemianę materii, jem dość normalnie, ale nieregularnie, z powodu mojej pracy 3-zmianowej. Od miesiąca zacząłem chodzić na siłownię i robię ćwiczenia na masę, więc moje pytanie jest następujące: czy są jakieś szanse na przytycie? Czy mogę zastosować jakieś suplementy diety? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam,
jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową, polecam połączyć trening z odpowiednią dietą. Sama aktywność fizyczna może nie przynieść pożądanych efektów, gdyż nasz organizm potrzebuje energii i składników odżywczych do regeneracji mięśni. Dlatego zastosuj się do pewnych zaleceń żywieniowych lub jeśli potrzebujesz dokładnie rozpisanego jadłospisu, udaj się do poradni dietetycznej. Poniżej przedstawiam najważniejsze wskazówki dietetyczne:
- przede wszystkim unikaj słodyczy i produktów fast food, a także słodzonych, gazowanych napojów, które dostarczają pustych kalorii i nie budują masy mięśniowej, ale tłuszczową,
- zwiększ częstość posiłków - przynajmniej 3 duże posiłki i 3 przekąski (tak, aby spożywać minimum 5 posiłków dziennie),
- odstęp między posiłkami nie powinien być dłuższy niż 3 godziny. Staraj się jeść co 2-3 godziny,
- jedz przekąski wysokokaloryczne, o małej objętości - zdrowe i pożywne - np. orzechy, koktajle mleczne, mleczno-owocowe, jogurty naturalne, suszone owoce,
- przed treningiem (około 2 godziny) jedz posiłki zawierające węglowodany złożone - ryż, makaron, kasze, produkty pełnoziarniste (pieczywo, płatki, otręby),
- po treningu jedz produkty zawierające cukry proste - owoce świeże lub suszone (mogą być w połączeniu z białkiem, np. koktajl owocowo-mleczny),
- jedz produkty bogatobiałkowe, ale uważaj na zawartość tłuszczu (najlepiej wybieraj produkty chude i półtłuste - unikaj tłustych), produkty mleczne, ryby, warzywa strączkowe,
- jedz drób (bez skóry) i ryby (także tłuste), unikaj mięs tłustych i smażonych,
- nie zapominaj o warzywach i odpowiedniej podaży płynów!
Efekty nie będą widoczne natychmiast, ale po kilku miesiącach regularnych treningów.
Na początku odradzam stosowania suplementów, które mogą okazać się niekonieczne.

Pozdrawiam