Wazektomia jako metoda antykoncepcji

Witam, Mam 38 lat ....trójkę dzieci. ..chciałbym poddać się zabiegowi wazektomi ...czy jest to sprawdzona metoda atykoncepcji i jakie moga byc skutki uboczne w dłuższej perspektywie czasu?

Witam. Zabieg jest bezpieczny i w 100%, pewny - nic się nie przeciśnie, oraz niestety trwały - operacyjne przywrócenie drożności nasieniowodów trudne i prawie niemożliwe.