Ważne! Jak schudnąć?

Witam, Mam 14 lat, wzrost 159 i ważę 63,1kg. Według mojego lekarza mam nadwagę, którą powinnam szybko zgubić. Choruję dodatkowo na astmę i mam lekką skoliozę. Jak zgubić zbędne kilogramy, aby nie pogorszyć swojego stanu w którejkolwiek z tych chorób? Ile kilogramów powinnam zgubić? Jak długo takie odchudzanie powinno trwać? Próbowałam trochę schudnąć sama (w ciągu 2,5 tyg. schudłam 1.5 kg), ale było to podczas pobytu w senatorium, i nie mogę kontynuować tamtego trybu życia. Boję się jednak efektu jo-jo. Zdarzało mi się bowiem już schudnąć w ten sposób (najczęściej na jakimś wyjeździe), a następnie ponownie przybierałam na wadze, która nie tylko wracała do swojego poprzedniego stanu, ale nawet wzrastała. Prosiłabym o pomoc.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Ważne jest, aby po odchudzaniu nie wracać do starych nawyków żywieniowych. W przeciwnym razie efekt jojo będzie występował zawsze. Powinnaś zmniejszyć swoją masę ciała, ale nie poprzez restrykcyjne odchudzanie i stosowanie popularnych diet, ale dzięki aktywności fizycznej oraz prawidłowym nawykom żywieniowym. Zanim zaczniesz myśleć o odchudzaniu powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, które znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej. Pamiętaj, że dieta połączona z aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie efekt, jednak nie będzie on natychmiastowy. Twój organizm potrzebuje czasu, aby spalić tkankę tłuszczową i przyzwyczaić się do nowego stylu życia. Zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej i ćwicz razem z nami www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.