Ważność krążka Nuvaring

Ważność krążka Nuvaring. Nie pamiętam kiedy krążek został wydany w aptece, ale na opakowaniu widnieje data ważności do kwietnia 2018 roku. Na pewno kupiłam ten system w ciągu pół roku. Przechowywałam krążek w lodówce, według zaleceń. Czy w tym wypadku może on tracić swoje właściwości? Czy mogę go spokojnie użyć w nadchodzącym cyklu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli był odpowiednio przechowywany to sadze ze nie stracił swojego działania.