Ważność skierowania od lekarza rodzinnego

Witam, dostałam skierowanie do kardiologa od lekarza rodzinnego niestety jeszcze sie nie zarejestrowałam! Czy takie skierowanie traci ważność? czy przykładowo po pół roku jest nadal aktualne??Na skierowaniu widnieje tylko data wystawienia. bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuje i pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam
Zazwyczaj skierowanie jest ważne dopóty, dopóki istnieją przesłanki wskazujące na potrzebę podjęcia działań diagnostycznych lub terapeutycznych. Zachowuje ono swoją ważność do czasu realizacji, np. poprzez ustalenie terminu przyjęcia pacjenta do szpitala.

Po objęciu pacjenta opieką danej poradni, skierowanie ważne jest tak długo, jak długo utrzymuje się problem zdrowotny będący przyczyną wydania skierowania i jak długo lekarz specjalista prowadzący pacjenta wyznacza terminy kolejnych wizyt.
Pozdrawiam