Wchłanianie żelaza a zabarwienie stolca

Witam, mam pytanie czy jeśli suplementuje się żelazo to jeśli dobrze się wchłania zabarwienie stolca zmieni kolor na czarny, a jeśli żelazo wchłania się słabo zabarwienie się nie zmienia? Biorę 36 mg żelaza w preparacie chlatowanym Chela Ferr Olimp Czy tylko żelazo na receptę jest skuteczne?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, celem określenia wskazań do przyjmowania żelaza. Jeżeli będzie konieczne lekarz przepisze żelazo na receptę.