Wchłonięcie substancji antykoncepcyjnej a wymioty

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Obecnie jestem w trakcie 2 tyg. od rozpoczęcia blistra. Wczoraj tak się zdarzyło, że po 3 godz od przyjęcia tabletki wymiotowałam. Prawdopodobnie substancje się nie wchłonęły, więc przed upływem 12 godzin przyjęłam następną z blistra (tę, która była przeznaczona na następny dzień). Zastanawiam się czy fakt, że zwrócilam te jedna tabletkę nie wpłynie na skutecznosc antykoncepcji (bo przecież wszystkie tabletki nie mają takiego samego składu).

Witam serdecznie. Zachowała się Pani słusznie. Nie ma obaw o ciąże gdyż dalej przyjmuje Pani antykoncepcję. Jedyna zmiana to skrócenie cyklu o jeden dzień.