Wczesna 5-tygodniowa ciąża

Witam serdecznie Moje pytanie dotyczy wczesnej 5 tygodniowej ciąży. Ostatnia miesiączkę miałam 5 grudnia. Pierwszy test po 5 dniach po spodziewanej miesiączki był negatywny. po 10 dniach był już pozytywny dwa dni później również pozytywny.Po 16 dniach poszłam do lekarza wszytko było ok do badania USG nic nie wykazało.Lekarz stwierdził że to może być ciąża pozamaciczna, ale tez nie widzi gdzie ona może być. Mam przyjść na kolejne badanie za tydzień.Może za wcześnie na usg bardzo sie denerwuje.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, zarodek jest dobrze widoczny dopiero od 5/6 tygodnia - zależy to także od sprzętu diagnostycznego oraz umiejętności lekarza wykonującego badanie. Proszę wykonać badanie beta-hCG we krwi i poczekać cierpliwie na kolejne badanie USG. Być może ciąża jest odrobinę młodsza, stąd trudności w jej "znalezieniu" w obrazie ultrasonograficznym.