Wczesna ciąża a podróżowanie pociągiem

Witam, właśnie dowiedziałam się, że jestem w 4-5 tygodniu ciąży. Początki dość niefortunne, bo brałam antybiotyk z osłoną na zapalenie zatok. Źle go znosiłam, ale nie wzbudzało to moich większych zmartwień, gdyż ulotka informacyjna zapowiadała o możliwych efektach ubocznych w postaci złego samopoczucia (lekkie mdłości, ale bez wymiotów, brak apetytu). Teraz czuję się względnie dobrze - miewam małe mdłości, brak apetytu lub apetyt bardzo ukierunkowany na konkretną rzecz, a mam zaplanowany wyjazd (Wrocław - Warszawa, po kilku dniach Warszawa - Olsztyn) i pobyt poza domem przez tydzień. Chciałabym zapytać, czy taki zupełny początek jest przeciwwskazaniem do odbycia takiej podróży? Podróż będzie odbywać się pociągiem do Warszawy i autobusem do Olsztyna. Powrót już pociągiem. Nie mam szans obecnie dostać się do lekarza ginekologa - wizyta na 29 kwietnia, a wyjazd planowany na 20.04.

Witam! Podróżowanie w czasie ciąży nie jest przeciwwskazane, ale wymaga zwrócenia większej uwagi na bezpieczeństwo ciężarnej. Przyjmuje się, że najlepszym okresem na podróżowanie jest drugi trymestr ciąży, kiedy podwyższone ryzyko poronienia jest znacznie obniżone. Jeżeli jednak nie choruje Pani przewlekle oraz czuje się Pani dobrze (oraz nie plami Pani), to przy tak młodej ciąży nie ma przeciwwskazań do podróżowania. Pozdrawiam