Wczesna ciąża z nieletnim partnerem

Witam, Mam 21 lat, mój chłopak 16. Przyjaźniliśmy się dwa lata i wreszcie się w sobie zakochaliśmy, urzekł mnie między innymi tym że jest bardzo dojrzały...jednak okazało się że jestem w ciąży. Z nim. Pracę mam na szczęście, ale on jest dopiero w liceum...nie zamieszkamy ze sobą i dopóki nie skończy szkoły będę musiała być "samotną" matką. Zabezpieczaliśmy się- prezerwatywy, tabletki, to naprawdę dziwne. Boimy się tej sytuacji, jak sobie poradzimy? Pozdrawiam S.

Są Państwo w trudnej sytuacji. Warto zapewnić sobie wsparcie bliskich, a być może także wsparcie specjalistów- spotkanie z psychologiem, który pomoże radzić sobie ze stresem, wyzwaniami tej szczególnej sytuacji, a także relacjami z innymi.

Witam Panią
Rozumiem trud sytuacji bo to też wiąże się z koniecznością spojrzenia realnie na rzeczywistość, Pani będzie samotną matką ale to sytuacja chwilowa wynikająca z tego Pani partner nie pracuje i jest niepełnoletni ale może Panią wspierać, pomagać, być i z tego punktu widzenia jak najbardziej są Państwo pełnoprawnymi rodzicami. To tylko dwa lata i będą mogli Państwo zalegalizować swój związek. Bycie razem to nie tylko finanse ale też emocje, wspólne myśli itd. sytuacja w której Państwo się znaleźli nie należy do łatwych, ale warto poszukać wspierających osób dookoła, to że Pani tu pisze też jest oznaką że szuka Pani rozwiązań, dobrych relacji.
Anna Suligowska