Wczesna menopauza - czy to możliwe u 35-latki?

Jestem w wieku niecałych 35 lat, ale ostatnio spóźnia mi się okres, mam suchą pochwę, ciągle jest mi zimno, zwłaszcza w nogi i mam obniżoną ciepłotę ciala do 36 stopni. Boli mnie podbrzusze. Dodam, że test ciążowy wykonany w dwa tygodnie od spodziewanej miesiączki wyszedł negatywniez a partner jest pewny, że nie jestem w ciąży, zresztą mam dwójkę dzieci i wiem, jak reaguje mój organizm na ciążę, nie mam żadnych tego typu objawów poza brakiem miesiączki. Czy jest możliwe, że zaczynam wchodzić w wiek menopauzalny?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Podstawowe pytanie brzmi: od jak dawna występują u Pani wszystkie wspomniane objawy? Jeżeli zmiany pojawiły się kilka tygodni temu, radziłabym się jeszcze poobserwować. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią lub  krwawienie miesiączkowe nie wystąpi w przeciągu 2 tygodni, wskazana będzie wizyta u ginekologa. Z Pani objawów nie wynika, by mogło dojść do przedwczesnego wygaśnięcia czynności jajników. Dla potwierdzenia bądź wykluczenia tego stanu konieczne jest wykonanie badań hormonalnych, przede wszystkim FSH. Badanie należy wykonać dwukrotnie w odstępie jednego miesiąca.
Pozdrawiam.