Wczesne objawy ciąży?

Witam.
Mam pytanie co do wczesnych objawów ciąży. Otóż współżyłam tydzień dokładnie tydzień temu podczas dni około płodnych. Od 3 dni bolą mnie piersi, są nabrzmiałe, pojawiły się na nich trochę widoczne zielone żyłki. Oprócz tego jestem przeziębiona i mam zapalenie ucha. Miesiączkę powinnam dostać za około 10-14 dni.

Czy te bolące piersi mogą być objawem zajścia w ciąże? Czy jest możliwe stwierdzenie jej po tygodniu?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeszcze nieco za wcześnie na objawy ewentualnej ciąży. Rzadko zdarza się, by piersi powiększyły się i stały bolesne już tydzień po zapłodnieniu (czyli krótko po implantacji zarodka). W Pani przypadku objaw ten miałby pojawić się nawet wcześniej. Przypuszczam, że zaobserwowane przez Panią zmiany mogą być związane raczej z owulacją. Testy ciążowe z moczu warto wykonywać dopiero najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki. Test z krwi (badanie stężenia betaHCG we krwi) daje miarodajny wynik już po 7- 8 dniach od zapłodnienia. W Pani przypadku nie wiemy, kiedy wystąpiła owulacja. Powinna Pani więc wstrzymać się póki co z potwierdzaniem/wykluczaniem ciąży.
Proszę zachować cierpliwość przynajmniej do dnia spodziewanej miesiączki.
Zapraszam do lektury artykułu: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy.
Pozdrawiam serdecznie!