Wczesne reagowanie w przypadku urazów stopy i kolana

Witam serdecznie. Chciałem się dowiedzieć jakie powinno być wczesne reagowanie w przypadku urazów stopy oraz kolana, a także jakie są zasady stosowania metody Kinetic Control oraz treningu funkcjonalnego u zawodników piłki nożnej. Z góry bardzo dziękuje za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam, Bartosz.

Dzień dobry,

Przede wszystkim w przypadku urazu tkanek miękkich polecam metodę RICE (skrót z angielskich słów: rest, ice, compression i elevation).
Rest (odpoczynek)- pozwala zregenerować oraz odciążyć uszkodzone tkanki.
Ice (lód)- okłady, ogranicza stan zapalny, zmniejsza obrzęk, działa przeciwbólowo.
Compression (ucisk) – kompresja ma zadanie ograniczyć obrzęk, proponuje elastyczny bandaż.
Elevation (uniesienie)- w celu zmniejszenia opuchlizny poprzez zwiększenie odpływu żylnego z kontuzjowanej kończyny.
Kinesiotaping jako metoda wspomagająca- w zależności jaka aplikacja- takie działanie np. odciążenie uszkodzonego stawu, zmniejszenie dolegliwości bólowych, wzmocnienie osłabionego mięśnia.
Trening funkcjonalny świetny ale tylko w przypadku kiedy nie ma w danym momencie kontuzji/ urazów.

Pozdrawiam serdecznie.