Wczesne rozpoznanie boreliozy a neuroborelioza i inne choroby

Czy przy wczesnym rozpoznaniu boreliozy (wystąpił rumien, plus wynik western blot dodatni) w ciagu 6-8 tygodni od prawdopodobnego zakażenia, mozna ograniczyć sie tylko do 3 tygodniowej kuracji antybiotykowej, czy powinno sie jakos potwierdzić wyleczenie, jak rozpoznac czy nie ma neuroboreliozy, albo czy choroba moze przejść w stan przewlekły mimo antybiotyku?

Rozsiew borelii bywa bardzo szybki po zarażeniu. Są spory co do natury rumienia. Mówi się jednak ze jest nie zmiana miejscowa ale dowodem rozsiewu. Na bazie danych naukowych ILADS w tym roku dal zalecenia ze antybiotykoterapia po ukaszeniu bez rumienia powinna być 2 tyg natomiast po ramieniu 6 tyg. Inny temat to dobry dobór antybiotyków.
We wspomnianym przypadku 3 tyg to za krótko.