Wcześniejsza miesiączka a stres i brak apetytu

witam :) . Miesiączkuję od 15 roku życia teraz mam 18 lat. Moje cykle trwają 32-40 współżyje z chłopakiem, brałam tabletki tylko przez 3 miesiące.. ostatnią miesiączkę dostałam w dniu 28.01 skończyła się 3 lutego. ostatnio 16 lutego dostałam znów miesiączke przez jest obfita trwa już 4 dzień. ostatnio dużo cwiczylam mniej jadłam strasznie się stresowalam.. czy to może być powód, że dostałam wcześniej miesiączke? nie zabezpieczalismy się z chlpakiem ale nigdy nie doszlo do wytrysku

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wcześniejsze wystąpienie krwawienia może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W przypadku współżycia bez zabezpieczenia warto wykluczyć ciążę. W przypadku utrzymywania się dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.