Wcześniejsze krwawienie z odstawienia

Dd 1,5 roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne naraya. Zawsze krwawienie z odstawienia występowało 3 dnia przerwy. Jednak w tym miesiącu rozpoczęło się około 12 godzin po przyjęciu ostatniej tabletki z blistra, czyli pierwszego dnia przerwy. Wszytskie tabletki brałam o tej samej godzinie, żadnej nie pominęłam, lecz miałam dużo stresu w pracy. Jednak nie wiem, czy wcześniejsze krwawienie z odstawienia ma wpływ na skuteczność antykoncepcji? Powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Piotr Pilarski

Nie ma to wpływu na skuteczność. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam.