Wcześniejsze przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej a skuteczność preparatu

Witam, postanowiłam zabezpieczyć się poprzez tabletki antykoncepcyjne, niestety zamiast przyjąć pierwszą tabletkę z blistra w dniu miesiączki to przyjęłam ją dwa dni wcześniej, ponieważ pomyliłam plamienie z miesiączką. Mam pytanie dotyczące skuteczności antykoncepcji po tej pomyłce. Czy będę musiała stosować dodatkowe zabezpieczenie i czy mogę następnego dnia dalej po kolei przyjmować następne tabletki z blistra? Pozdrawiam Asia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli nie jest Pani pewna co do przyjęcia tabletki w pierwszy dzień miesiączki to warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie do czasu rozpoczęcia drugiego opakowania tabletek. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.