Wcześniejsze rozpoczęcie stosowania tabletek a skuteczność antykoncepcyjna

Ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Tabletki miałam zacząć brać 1.10 czy pierwszego dnia okresu. W tym właśnie dniu miałam już ból brzucha i lekkie krwawienie, pomyślałam że już dostałam miesiączki i wzięłam tabletki. Jednak na drugi dzień ból i krwawienie ustało, a miesiączkę dopiero dostałam 6.10. Teraz mam pytanie czy jak brałam tabletki od 1 do 5 i nie miałam wtedy okresu to czy one działają i czy jest możliwość,że gdy uprawiałam stosunek zaszłam w ciąże ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku rozpoczęcia stosowania tabletek niezgodnie z zaleceniami ochrona przed ciążą może być zmniejszona. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test po 14 dniach od stosunku.