Wcześniejsze rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Kilka lat biorę już tabletki antykoncepcyjne, pierwszy raz zdarzyło mi się że zamiast rozpocząć opakowanie 8 dnia cyklu, omyłkowo zaczęłam przyjmowanie 7 dnia ( zamiast w środę , zażyłam we wtorek-dzień wcześniej) czy z tego tytułu coś może być nie tak? Dodatkowo chciałabym przedłużyć branie tabletek na drugie opakowanie bez robienie przerwy. Proszę o poradę.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. W pierwszej kwestii nie ma żadnego ryzyka zmniejszenia ochrony przed ciążą. W drugiej sytuacji także muszę powiedzieć iż można dokonać takiej modyfikacji jednak nie jest to zalecane. Spowoduje to zmianę terminu krwawienia w poźniejszym okresie.

Wcześniejsze przyjęcie tabletek nie powinno zaborzyć cyklu, bez przerw można przyjmować tylko preparaty antykoncepcyjne monofazowe tj. zawierające w każdej tabletce taką samą ilość hormonów.
Dr Jacek Tulimowski