Wcześniejsze wystąpienie okresu u 19-latki

Witam mam na imię Zuzanna. mam problem wstydzę się powiedzieć o tym mamie ostatnio okres miałam 04/02 a dostałam dzisiaj 22.02 jak to możliwe co mam zrobić jakie mogą być tego przyczyny. Czy to coś może znaczyć? Dlaczego tak wcześnie, jest to o 10 dni za szybko. :c Bardzo proszę o pomoc ! :c

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi,. Nie można wykluczyć innej przyczyny przyspieszenia krwawienia. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.