Wcześniejsze zakażenie Toxoplazma gondii a ciąża

Toxoplazma gondii przeciwciała w kl. IgG- 30,8 wynik ujemny <1,6 wynik wątpliwy 1,6- 2,9 wynik pozytywny 3,0 i powyżej przeciwciałą w kl. IgM- 0,120 wynik ujemny <0,50 wynik wątpliwy 0,50- 0,59 wynik pozytywny 0,60 i powyżej. Proszę o pomoc w zinterpretowaniu wyników, bo mam problemy z interpretacją IgM. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki oznaczenia przeciwciał - IgM (0,120 = 0,12, a 0,12 jest mniejsze niż 0,50, czyli wynik jest ujemny) i IgG (dodatni) nie budzą niepokoju. Świadczą one, że w przeszłości doszło u Pani do zarażenia pierwotniakiem Toxoplasma gondii. Dla płodu niebezpieczna jest  aktywna pierwotna infekcja u ciężarnej kobiety, dlatego nie ma Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.