Wcześniejszy okres przy tabletkach - czy to przez antybiotyk?

Od dwóch lat stosuję tabletki antykoncepcyjne. Od tego czasu nigdy nic się nie działo, krwawienie z odstawienia było regularne. Do zakończenia blistra zostało mi 5 tabletek, a ja już dostałam okres. Czy powinnam się martwić? Czy może to wynikać z powodu, że w zeszłym tygodniu zachorowałam i przyjmowałam antybiotyk, a tuż po zakończeniu tej kuracji dostałam ostrego zapalenia pęcherza i znowu biorę antybiotyk? Czy dokończyć to opakowanie tabletek, czy może przerwać ich branie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Amoksycylina, substancja czynna przyjmowanego przez Panią preparatu osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych. Z tym też zapewne związane jest przedwczesne wystąpienie krwawienia. Przed rozpoczęciem kolejnego blistra wskazane jest wykonanie testu ciążowego w celu wykluczenia ewentualnego zapłodnienia.

Pozdrawiam