Wdychanie oparów środków czyszczących a ryzyko nowotworu

Czy uzywanie i wdychanie oparow ze srodkow do czyszczenia- np spryskiwacze do okien, srodki typu cif lub domestos oraz inne podobne srodki czyszczace ( uzywam w pracy po kilka - bo 8 -godzin na dobe) moze byc czynnikiem powodujacym raka??

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety środki te mogą wpływać na proces karcynogenezy (czyli powstawania komórek nowotworowych) lecz nie jest do końca poznane w jakim stopniu i przy jak długim narażeniu. Pozdrawiam.