Wdychanie pyłów z zawartością chromu a ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej

Od niedawna w pracy mam styczność z pyłami powstałymi w wyniku szlifowania stali nierdzewnych/kwasoodpornych. Teraz wiem, że zawierają one chrom, który jest bardzo rakotwórczy, niestety z początku o tym nie wiedziałem i przez około miesiąc nie stosowałem maski ochronnej. Czy po tak krótkim czasie ekspozycji mogłem nawdychać się wystarczająco dużo w/w chromu aby móc się obawiać zachorowania na raka płuc? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż nie ukrywam, że jestem hipochondrykiem i bardzo się martwię.

Z pewnościa związki chromu mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka płuca, tu niewatpliwa koniecznośc stosowania środków ochrony osobistej ale wiekszym statystycznie ryzykiem jest palenie tytoniu i przebywanie w środowisku palących