Wdychanie pyłu azbestowego

Witam . Mam pytanie dotyczące azbestu. Ok roku temu wstawiano mi okno dachowe i cięto azbest chyba szlifierką, Było dużo pyłu. Przez wycięty otwór dostawał się do domu. Byłam niedaleko z dzieckiem. Byłyśmy stanowczo narażone na pył. Czy grozi nam rak?! Do tej pory mysle o tamtym dniu. Wymieniłam już dach. Ale myśle ze ten pył wylatuje w domu z trudnych zakamarkow np z grzejnika. Lub jest troche w kanapie. Proszę o odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej jednorazowy kontakt z pyłem nie powinien mieć znaczenia