Wędrująca nerka i analiza wyniku badań nerki

Tak nerka jest wędrująca.A co znaczy UKM zwarte i kora grubości1.9cm,w obrębie garbu do3cm drobne zwapnienia w obrębie rdzenia.Mocz nie widoczny to nerka prawa.Nerka lewa:kora grubości2cm,nieregularny rdzeń,ukm luźny bez złogów.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. UKM to układ kielichowo- miaższowy czyli ''machina'' filtrująca nerki. Wymiary grubości kory nerki są w normie.

Witam, wprawdzie stare, ale może się przyda...
UKM to układ kielichowo-miedniczkowy - wnętrze nerki gdzie gromadzi sie mocz wytworzony przez nerkę. Dziwne, że "mocz niewidoczny" - powinien byc widoczny właśnie w układzie kielichowo-miedniczkowym. prawa do wyjaśnienia. Pozdrawiam RH