Wędrujące jądra - czy jest wkazanie do ich usunięcia?

W mojej rodzinie wiekszość zgonów nastepowała z powodu różnych nowotworów. U mnie w 2003 roku stwierdzono dziwne guzy na prąciu. Lekarz powiedział, że z nich powstaną komórki nowotworowe i że należałoby je usunąć poprzez penektomię cześciową. Zabieg wykonano. Obecnie znowu mam guzy w pozostałej części prącia . Do tego dochodzą jeszcze małe jądra u góry i dziwne stałe uczucie zmęczenia. Dodam jeszcze, że mój głos jest taki jakbym nie dokońca przeszedł mutację.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niestety przedstawione przez Pana jednostki chorobowe są zbyt zaawansowane, by móc oceniać ich stan i sposoby leczenia.
Z Pana opisu wynika, że zdiagnozowano u Pana jeden z rodzajów stanów przenowotworowych: róg skórny, kłykciny kończyste czy leukoplakię. Ze względu na wysokie ryzyko przemiany nowotworowej lekarze zapewne zdecydowali się na zabieg. Nie precyzuje Pan , czy zmiany mają podobny wygląd do występujących uprzednio. Jeśli tak, istnieje duże prawdopodobieństwo rozszerzenia zabiegu. Najbezpieczniej będzie skonsultować się z lekarzem prowadzącym.
Jądra wędrujące zwykle leczy się operacyjnie umieszczając je w worku mosznowym. Zwykle nie ma wskazań do usuwania jąder, chyba że wykryje się w nich przerzuty.  Spodziewam się jednak, że jest Pan pod stałą kontrolą onkologiczną.
Przyznam jednak, że nie wiem jakie będzie postępowanie w Pana przypadku. Wszystko zależy bowiem od dalszego postępowania z Pana zmianami skórnymi na prąciu.
Pozdrawiam.