Wędrujący po klatce piersiowej lekki ucisk a objawy nerwicowe

Witam. Mam 18 lat. OB, ASO, CRP, mocz, stetoskop, EKG trzy lata temu wszystko prawidłowe, nie jestem w ryzyku, lekarz mówi, że to objawy nerwicowe. Mam od ponad dwóch miesięcy wędrujący po klatce piersiowej lekki ucisk, dyskomfort taki jakgdyby lekki ból. Nie pasuje do żadnej choroby serca ani płuc. Lekarz mówi, że serce zdrowe, co to może być? Mam skolioze. Dojrzewanie? Problemy z kośćmi? Pozdrawiam i dziękuje.

Szanowny Panie, objawy, o których Pan pisze, jak najbardziej mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych. Prawdopodobnie bóle, które Pan odczuwa wiążą się z nieprawidłowym wzorcem oddechowym. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Pana do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów w Warszawie znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej