Wegetarianizm u 13-latki

Witam. Mam pytanie. Moja 13 letna corka od kilku miesiecy nie je miesa. Staram sie by w diecie nie zabraklo bialka pochodzenia roslinnego oraz nabialu. Dostaje tez vit B 12. Czy wegetarianizm w jej wieku jest niebezpieczny? dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam Lidia

Witam,
Jeśli wegetarianizm dostarcza wszystkich potrzebnych składników, witamin oraz minerałów i jeżeli jest to dieta w pełni zbilansowana to jak najbardziej nie jest niebezpieczna nawet dla trzynastolatki.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk

Witam,

Jeśli dieta wegetariańska jest odpowiednio skomponowana i dostarcza wszystkich składników odżywczych we właściwych proporcjach nie ma powodów do obaw.

Jeżeli w diecie dziecka występuje nabiał i jaja to proszę mi wierzyć, że suplementacja witaminą B12 nie jest potrzebna. Chyba, że jej suplementację z bliżej określonych powodów zapisał lekarz.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl