Węgiel leczniczy - czy ma wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, słyszałam, że węgiel leczniczy ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych, ale czy dotyczy to każdej dawki? Bo normalnie bierze się ok. 12 tabletek węgla, a ja jakieś 15 min przed wzięciem antykoncepcji wzięłam 2 tabletki. Czy taka ilość mogła znacząco wpłynąć na działanie tabletki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trudno powiedzieć, czy taka ilość węgla mogła w sposób istotny wpłynąć na ilość przyjętych hormonów, to jest taki, który mógł zakłócić ich prawidłowe działanie. Na pewno nawet dwie tabletki węgla przyczyniły się do mniejszego niż zwykle wchłaniania hormonów z tabletek. Dla pewności proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejny tydzień.

Pozdrawiam serdecznie!