Węzeł chłonny hypoechogeniczny niespecyficzny

Witam. Od października mam powiększonego węzła na szyi zmniejszył rozmiary ale został. Byłam na usg oto wynik: węzeł chłonny MOS 15x6 mm hypoechogeniczny niespecyficzny. Radiooog mówił ze nie groźny. Chce poznać opinie ekspertów.

Budzi wątpliwość opis węzła chłonnego jako niespecyficzny. Warto byłoby więc w takim przypadku pogłębić diagnostykę np. o badania laboratoryjne (np. morfologia z rozmazem, CRP) i w razie dalszych wątpliwości rozważyć przynajmniej biopsję cienkoigłową węzła (w przypadku podejrzenia chłoniaka wycięcie całego węzła chłonnego z następowym badaniem histopatologicznym). Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z hematologiem. O dalszym postępowaniu powinien po bezpośrednim badaniu zadecydować lekarz prowadzący.