Węzły krężkowe kształtu epoechegonicznego u dziecka

Witam. 5 latce podczas usg brzucha wykryto kilka węzłów kształtu epoechegonicznego największy o wymiarach 12/6mm. Są to węzły krezkowe.W jamie brzusznej nie ma żadnego płynu. Kał robiłam na obecność pasożytów wyniki były negatywne aczkolwiek po 3 tyg dziecko miało owsiki. Wcześniej koo 3,4 tygodni mała miała szczepionkę przypominającą. Nigdy wcześniej nie miałyśmy do czynienia z węzłami w jamie brzusznej. Jest to nasze 3 usg ze ze względu na wcześniejsze zapalenie nerki

Milena Lubowicz

Węzeł ten nie jest duży i może być odpowiedzią na infekcje w obrębie nerek czy jamy brzusznej. Bez objawów klinicznych, pojedyncze węzły, nie w pakietach, nie są powodem do niepokoju.
Pozdrawiam