Węższa tarcza międzykręgowa L5-S1 jako wyraz rozpoczynającej się dyskopatii

Dzień dobry, Od trzech tygodni bolą mnie plecy w "krzyżu", udałem się do lekarza ogólnego, który przepisał mi 6 zastrzyków przeciwzapalnych, które tylko częściowo zmniejszyły ból. Następnie lekarz przepisał mi RTG, wynik: "Lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Węższa tarcza międzykręgowa L5-S1 jako wyraz rozpoczynającej się dyskopatii. Wysokość trzonów kręgowych oraz szerokość tarcz pozostałych tarcz międzykręgowych prawidłowa." Ćwiczę McKenziego tydzień, ale ból się nie zmniejsza.

Witam, w Pana wieku dyskopatia jest malo prawdopodobna, raczej jest to nieistotne odchylenie od normy. Przy skrzywieniu kregoslupa bol moze byc pochodzenia miesniowego z powodu zlej postawy. Powinien Pan kontynuowac cwiczenia.

Terapia manualna metodą McKenziego polega na tym, że terapeuta poszukuje najczęściej oscylacyjnego ruchu, który powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych. W związku z tym nie może Pan "ćwiczyć McKenziego". Problem może wynikać z naderwania lub innego uszkodzenia tkanek mięśniowo-powięziowych. Bardzo prawdopodobne, że ból promieniuje z obszaru kręgosłupa piersiowego. Może to być również ból innego pochodzenia. Warto potwierdzić u dobrego fizjoterapeuty.
Proszę zobaczyć film, może się przyda:
https://www.youtube.com/watch?v=cqv06rlQ934
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki