Węższy początkowy odcinek A1 tętnicy mózgu przedniej po prawej stronie
Witam Otrzymałam wynik badania rezonansu i tak W programie angio-MR węższy jest poczatkowy odcinek A1 tętnicy mózgu przedniej po prawej stronie a jej pozostałe odcinki wypełniają sie przez tętnicę mózgu łącząca przednią od strony przeciwnej. Poza tym w obwodowej części tętnicy mózgu środkowej po stronie prawej jest niewielki naddatek. Czy to oznacza ze mam tetniaka?

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
#dziejesienazywo: Jak leczy się udar?
Tomasz Pasterski, neurochirurg z Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie opowiada o Krajowym Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych, gdzie stosuje się minimalnie inwazyjne leczenie udaru mózgu. Polega ono na wyjęciu zatoru z naczynia i uzyskaniu przepływu krwi, co może skutkować pełnym wyleczeniem. Metoda jest ograniczona czasowo, najważniejsza jest szybka reakcja. Ta zasada obowiązuje zawsze w przypadku pojawienia się udaru. Jak dowiadujemy się z filmu, lekarze neurolodzy mogą kontaktować się z Centrum w przypadku udarów.
Witam serdecznie. Nie, oznacza to że naczynie jest zwężone i rozwinięte jest krążenie oboczne. Jeżeli chodzi o ten naddatek to nie można go na obecną chwilę zakwalifikować jako tetniaka. Wymaga on obserwacji.