Wiarygodność badania na kiłę po ryzykownym zachowaniu

Kiła, badanie czy wiarygodne po tym czasie. MOim jedynym ryzykownym zachowanie był pocałunek z języczkiem.Zrobłam badania po 31, 42 i 60 dniach od tego zdarzenia. wieczorem przed ostatnim badaniem zażyłam jedną tabletkę antybiotyku doxycyclina. Wszystkie wyniki ujemne, podejrzewam, że to było badanie nieswoiste. czy te wyniki są wiarygodne? Nie maiałam zadnej zmiany w ustach. Czy robić kolejne badanie po 68 dniach? 5 dni temu skończyłam 5 dni antybiotyku.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bez informacji jakiego typu było to badanie w kierunku kiły, niestety nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi.