Wiarygodność testu beta-HCG po ośmiu dniach od niezabezpieczonego stosunku

Wiarygodność testu beta-HCG po 8 dniach od stosunku Po 8 dniach od niezabezpieczonego stosunku przerywanego po wzięciu escapelle zrobiłam test HCG ilościowo z badania krwi. Czy mogę go uznać za wiarygodny? Dzisiaj wykonałam test ciążowy z moczu - wyszedł negatywny. W niedzielę - najpóźniej we wtorek powinnam dostać okresu. Może mi się spóźnić po escapelle czy powinien być o czasie? Mój wynik to - HCG total ilościowo

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Okres może się opóźnić w związku z działaniem hormonów przyjętych pod postacią Escapelle. Wiarygodność testu ciążowego jest największa po upływie 10-14 dni. Niemniej jednak w tej sytuacji ciąża jest mało prawdopodobna.