Wiarygodność testu bHCG 17 dni po stosunku

1 wrzesnia mialam miesiaczke.z mezem wspulzylismy 21 wrzesnia stosunek byl przerywany. dodam ze nie mam regularnych miesiaczek 34-37 dni .8 pazdziernika zrobilam beta hcg krwi i wynik byl negatywny brak ciazy.Moje pytanie czy test krwi wykonany po tym czasie jest wiarygodny?doadam ze zrobilam tez test moczu 14 dni po stosunku i tez negatywny.pozdrawiam

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Test wykrywający beta HCG w surowicy krwi jest testem bardziej czułym od domowego testu ciążowego wykonywanego z moczu. Test z krwi może być wykonywany już od 7. dnia po zapłodnieniu. Test z moczu najlepiej wykonać ok. 14 dni po stosunku. Z przedstawionego przez Panią opisu wynika, że zarówno test z krwi, jak i test z moczu zostały przeprowadzone we właściwym czasie i są wiarygodne.
Pozdrawiam.