Wiarygodność testu ciążowego 15 dni po okresie i podczas spodziewanej miesiączki

ostatni raz wspolzylam 12 stycznia cykle reguralne mam 28 dniowe czy 15 dni od stosunku oraz jest to wlasnie dzien po spodziewanej miesiaczce test domowy jest wiarygodny wyszedł negatywny

Lek. Tomasz Budlewski

Testy tego rodzaju nie mają 100%, ale 99%. więc zawsze jakaś możliwość błędu jest. Proponuję jeżeli krwawienie nie wystąpi w najbliższych dniach udać się do ginekologa, oczywiście przed jeszcze powtórzyć test ciążowy. Stres, infekcja może powodować opóźnienie.