Wiarygodność testu ciążowego 26 dni po ostatnim stosunku

Witam, od 3 miesięcy biorę tabletki Ovulastan, wcześniej Ovulastan Forte. Od jakichs 2 tygodni zauważyłam u siebie zwiększone oddawanie moczu oraz lekkie nudności (bez wymiotow). Zastanawiam się kiedy zrobic test biorac tabletki? Jedyne co mogło obniżyć działanie o fakt, ze bralam witamine C 1000, ponieważ byłam przeziebiona, jednak stosowalam wtedy prezerwatywe. Zrobilam dzis test 26 dni po ostatnim stosunku, czy jego negatywny wynik moge uznać za wiarygodny?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Test wykonany po 26 dniach od stosunku należy uznać za prawidłowy.