Wiarygodność testu ciążowego 33 dni po stosunku

Czy test 33 dni po sytuacji robiony popoludniu jest wiarygodny? chodzi o to, ze obawialam się wpadki podczas sytuacji ktora wydarzyla sie po 4 tabletce z pierwszego opakowania. czy ten test jest wiarygodny?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Tak. Test jest wiarygodny, choć przyjmuje się, że dla testów z moczu, dla potwierdzenia lub wykluczenia ciąży niezbędne jest wykonanie ich dwukrotnie.