Wiarygodność testu ciążowego po 9 dniach od stosunku

Okres spóźnia mi się 9 dni. Współżyję z mężem, ale zawsze używamy zabezpieczenia, czy po tych 9 dniach, jeśli zrobię test, będzie wiarygodny?

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Testy ciążowe wykrywają trzy-, czterotygodniową ciążę. Najlepiej test zrobić w pierwszym tygodniu po spodziewanej miesiączce. Zatem może już Pani wykonać taki test.
Należy pamiętać, że w pierwszych tygodniach ciąży stężenie hormonu może być bardzo niskie i wynik testu będzie negatywny, co całkowicie nie wyklucza ciąży.
Jeżeli test będzie negatywny, a miesiączka nadal nie pojawi się po paru dniach, należy wykonać kolejny test. Jeżeli wynik kolejnego testu będzie negatywny, a miesiączki nadal nie będzie, proszę zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam