Wiarygodność testu ciążowego wykonanego 12 dni po stosunku

czy test wykonany w 12 dniu po stosunku jest wiarygodny kiedy przypadaja mi dni plodne przy cyklach 30 dniowych ostatnia miesiaczka 11 grudnia kochalam sie 23 grudnia final w odbycie obawiam sie mogla sperma przedostac w okolice pochwy mimo otarcia dziekuje czekam na odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dni płodne w ostatnim cyklu wypadały między 23 a 29 grudnia. Jeśli jednak współżyli Państwo analnie, ryzyko ciąży jest naprawdę znikome. A propos testu ciążowego, to powinno się go wykonywać około 14 dni po stosunku. Jeśli jednak test wykonała Pani z porannej porcji moczu, to 12 dni po stosunku wynik możemy uznać za wiarygodny.