Wiarygodność testu ciążowego wykonanego 8 tygodni po stosunku

Witam mam pytanie czy test ciążowy wykonany 8 tygodni po stosunku może dać wiarygodny wynik? Czy jeśli wyszedł negatywny a po jakimś czasie coś się zmieniło to czy mogę obawiać się że jestem jednak w ciąży?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik testu można uznać za wiarygodny, jednak nie jest to test czuły w 100%. W razie wątpliwości wskazane jest wykonanie badani krwi - oceny poziomu hormonu beta-hCG.