Wiarygodność testu na HIV przesiewowego IV generacji

witam mam pytanie odnosnie testu na hiv przesiewowego IV generacji combi pt firmy roche , metoda elektrochemiluminescencji na aparacie cobus test robilem po 67 dniach czyli 9 tyg i czterech dniach czy przy minusie jest on wiarygodny ?

Aleksander Ropielewski

Dopiero ujemny wynik testu serologicznego po 12 tyg. od ekspozycji daje pewność braku zakażenia.

Piotr Pilarski

Wiarygodny test jest po 3 miesiącach od ryzykownego zachowania.

Pozdrawiam.